Barvičky pro celý rok...

12. září 2009 v 8:42 | Bar.bi.es |  Líčení
http://www.healthindex.de/beauty/kosmetika.jpg
Kosmetické tipy dle barevné typologie-
Možná jste si všimli, že v některé barvy Vás přímo rozzáří a vypadáte v nich mladistvě a svěže. Jiné barvy Vám naopak přidávají léta a Vaše pleť vypadá mdle a nezdravě. S určitým zabarvením pokožky, vlasů a očních duhovek se již rodíme a barevná typologie nám pouze pomáhá ve výběru správných barev, které nám zkrátka budou ladit "k pleti". Všechny barvy, kromě černé a bílé, mají spoustu odstínů a barevná typologie je rozděluje na teplé a studené tóny. To znamená, že každá barva může mít jak teplý odstín, tak i odstín studený. Teplé barvy nejlépe sluší jarním a podzimním typům a naopak studené barvy lichotí typům letním a zimním.
JARNÍ TYP
...charakterizuje světle broskvový nebo jemně nazlátlý odstín pleti, někdy se světle hnědými nebo zlatavými pihami; modrýma, šedomodrýma, zelenýma, zelenohnědýma či světlounce hnědýma očima a blond plavými, světle hnědými či medovými vlasy jako len. Pokud se poznáváte, nepoužívejte příliš mnoho kontrastů a v líčení se jim zcela vyhněte. Dejte přednost tlumeným pastelovým barvám a vyvarujte se namodralým podtónům. Vyloženě slušet Vám bude rtěnka a tvářenka broskvových, meruňkových či lososových odstínů. Oči zvýrazněte teplými tóny zlaté či hnědé barvy. Po ruce mějte jemný lesk na rty, na večer můžete zvolit jahodovou či korálovou červeň, která podtrhne Vaši přirozenou krásu.
LETNÍ TYP
...poznáte podle popelavě blond vlasů, velmi světlé, narůžovělé až porcelánové pleti s olivovým nádechem. Oči mohou být světle modré, zelené, ale i hnědé. Chcete-li podtrhnout krásu letního typu, nejlepším pomocníkem budou chladné, jemné barvy s modravým podtónem. Tvářím zalichotí odstíny červeného vína, růžová, fuchsiová, malinová či karmínově červená. Oči zvýrazní světle modré, modré nebo stříbrné oční stíny a modrá, zelená, šedivá nebo černá řasenka. Rtům dopřejte růžovou nebo červenou rtěnku s modrými podtóny, vyvarujte se příliš výrazných nebo zářivých barev.
PODZIMNÍ TYP
...má světlou pleť barvy slonové kosti se zlatavými nebo broskvovými podtóny. Vlasy září měděnými záblesky od světle zrzavé až po kaštanově hnědou. Tmavě nebo oříškově hnědé, zelené nebo zelenohnědé oči krásně zvýrazní teplé barvy se žlutými, oranžovými či červenými podtóny a hnědá nebo tmavě zelená řasenka vytvoří neodolatelný kontrast. Červenohnědá, oranžovočervená, broskvová nebo meruňková jsou perfektní barvy pro Vaše rty a tváře. Večerní líčení můžete okořenit výrazně oranžovočervenými či jiskřivě zlatavými tóny.
ZIMNÍ TYP
...září výraznými kontrasty velmi světlé, porcelánové, pískově béžové i narůžovělé pleti s přirozeně tmavými vlasy a obvykle modrýma, zelenýma nebo tmavě hnědýma očima. Těmto kontrastům lichotí chladivé tóny make-upu. Tmavě i světle růžová, fuchsiová nebo rubínově červená jsou ideální barvy pro Vaši rtěnku či tvářenku; stříbřité, šedé, modré nebo fialkové odstíny pro oční stíny a černá nebo královsky modrá pro řasenku.

Zdroj:Nivea
Zdroj pro tebe:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama